Žně úspěšně za námi, výdej naturálií, Dožínky v Loretě

05.08.2019 16:22

Dne 2. 8. 2019 jsme úspěšně ukončili sklizeň obilovin, příště vyjede kombajn odhadem za 2 měsíce na sklizeň slunečnice a soji, které ještě dozrávají na polích. Ječmen i pšenice předčily naše očekávání co se týká množství i kvality, výnos je o vyšší než loni. Zřejmě studený máj. Sklizeň proběhla až na malé technické závady, které jsme odstranili v rámci několika hodin, bez problémů a plynule. dvakrát nás přerušil déšť. Podařilo se nám uplatnit i jako dodavatel služeb a za to jsme také rádi.

Nyní nás čeká kromě polních prací také výdej naturálií. Je naplánován na 7. září 2019 od 8 do 11 hodin v Lučicích, bude pšenice, ječmen i kukuřice (2018). Dostavte se včas, nezapomeňte pytle. Pro řešení Vašich smluvních podmínek či dotazů bude přítomen i JUDr. Žejdl.

Rovněž vás všechny srdečně zveme na už tradiční 5. Dožínky v Loretě do chlumeckého muzea dne 18. srpna 2019 od 14 hodin. Opět jakožto Agro Neyrinck přispíváme materiálem v podobě sušených obilných klasů. Z těch mají přítomní hosté možnost si vytvořit vlastní dožínkové věnce. Celé nedělní odpoledne doprovází hudba, tanec, pivo i cidre, dětské dílny, loutkové divadlo a také příjemná setkání. Přijdťe pobejt, stojí to za to.