Stará sezona končí, ať žije nová!

06.12.2016 10:54

V současné době dooráváme všechny pozemky a připravujeme je tak na zimu (na rozdíl od minulých let je dost studeno). Ozimy byly včas zasety do připravené půdy,  vzešlé porosty zatím vypadají slibně. Nyní bude záležet na počasí.

Sezona byla jako obvykle dost pestrá. Letos jsme se nově pustili do pěstování jetele a vikve na semeno, ne všechno se povedlo tak, jak jsme si představovali na začátku. Celkově se však dá říci, že rok byl dobrý, výnosy uspokojivé, podařilo se nám vypěstovat kvalitní suroviny, včetně potravinářské jakosti u pšenice a slunečnice. Nová hala v Lučicích se povedla včas dokončit, takže jsme měli dostatek místa na skladování úrody a právě v těchto dnech končí nakládka doprava k našim zákazníkům.

Podařilo se nám také vyměnit jeden z opotřebených traktorů.

K plynulému průběhu prací přispělo určitě také doplnění týmu o nového člena, který s námi už nějaký čas pracoval na brigádách a návrat dlouholetého spolupracovníka, který byl na zkušené na jiné farmě. Po roční odmlce jsme měli opět brigádníka z Francie a to rovnou na 2 měsíce, líbilo se mu u nás a spokojenost byla i na naší straně. Přivítali jsme jen jednu studentskou exkurzi, to je oproti minulému roku méně.

Opět jsme se pustili do výroby farmářského cidru a moštu. Cidre tiše, ale vřele fermentuje v sudech, mošt je po pasterizaci v lahvích. Tak se máme na co těšit!

Ve fotogalerii byly doplněny fotografie z tohoto roku.