Sklizeň pokračuje

29.07.2020 14:46

Letošní Medard přinesl změnu v naší agendě - je konec července a máme sklizený ječmen, čekáme až dojde pšenice. Zabavujeme se opravováním strojů :-), takže máme plné ruce práce a určitě nezahálíme. Naše slunečnice se konečně dočkaly sluníčka, soje se mokro líbilo - jak moc, to uvidíme na podzim. Jak jsme avizovali, máme nové nektarodárné biopásy, které bohatě kvetou a včely z nich mají velkou radost. Na jednom poli nám vyrostla vojtěška, která má za úkol půdu zlepšit a provzdušnit do hloubky. V hangáru nám oproti loňskému roku zasvítil jeden nový traktor Case. Dále se povedlo prodloužit dopravník od sušičky, takže nyní dosáhneme po délce celého skladovacího hangáru a můžeme zásoby lépe skladovat.

Pracujeme ve staré dobré sestavě s Horynovými, velice krátce nás navštívil mladý brigádník na zkušené Joel Novotný, který je z mé rodiny Novotných.

Připravujeme se panem Žejdlem na výdej naturálií, který bude probíhat v září. Svoje nároky nechŤ majitelé půdy hlásí dopředu, rovněž tak opačně - pokud je nechtějí, ať dají vědět. V této oblasti ale taky došlo ke změně, asi vlivem covidu - majitelé i nemajitelé se hlásí o dodávky pšenice, ječmene, slunečnice i kukuřice - domácí chovy jsou opět na vzestupu.

Za pěkné fotky patří díky Pepovi Zahradníkovi ml. z Újezda u P.